Zakup auta

DoradztwoPomoc w zakupie

Kupując używane auto a w szczególności youngtimera lub oldtimera  należy bardzo rzetelnie sprawdzić jego stan techniczny – tak aby zamiast radości z posiadania wymarzonego klasyka nie zrobić sobie kłopotu i nie wpędzić się w astronomiczne wydatki na doprowadzenie go to takiego stanu technicznego i wizualnego , który to dopiero pozwoli na przyjemność z jego posiadania i użytkowania.

Ponieważ jest wiele ofert w zawyżonych cenach, nieadekwatnych do ich stanu technicznego i wizualnego a równocześnie do wartości rynkowej, oferujemy usługę rzetelnego sprawdzenia auta przed zakupem, pomoc w oszacowaniu jego realnej wartości rynkowej, potencjału kolekcjonerskiego oraz prognozy wzrostu cen.

 

Zakres czynności:

pomiar powłoki lakierniczej , spasowanie elementów karoserii

wizualna ocena stanu silnika pod kątem wycieków, korozji i zużycia

ocena elementów osprzętu  ,elementów gumowych , elementów zawieszenia silnika.

diagnostyka komputerowa (jeżeli jest możliwa)

przeniesienie napędu: ocena wizualna skrzyni biegów, sprawdzenie poziomu płynów i ich sprawności, ocena sprawności działania sprzęgła (jeżeli występuje), sprawdzenie elementów dyferencjału, półosi, itp.,

układ hamulcowy: pomiar sprawności płynu hamulcowego, ocena wizualna przewodów hamulcowych, tarcz, klocków, szczęk, bębnów itp.

układ zawieszenia: ogólna ocena wizualna stanu zawieszenia, sprawdzenie pod kątem zużycia (luzy), sprawdzenie układu kierowniczego.

wnętrze: sprawdzenie działania elementów wyposażenia, kompletności i mocowanie elementów wnętrza.

układ kierowniczy: ocena wizualna elementów; sprawdzenie luzów przekładni; sprawdzenie drążków kierowniczych; sprawdzenie końcówek drążków kierowniczych; ocena elementów pośrednich.

próba drogowa: ocena sprawności silnika i jego elementów podczas jazdy, sprawdzenie układu napędowego, skrzyni biegów, sprawdzenie działania elementów samochodu podczas jazdy.

wstępna wycena kosztów naprawy pojazdu i potrzebnych części

sprawdzenie numeru VIN i historii pojazdu

oszacowanie realnej wartości rynkowej, potencjału kolekcjonerskiego oraz prognozy wzrostu cen

Koszt usługi

650 zł

Czas wykonania: 3- 5 godzin

*Nie ponosimy odpowiedzialności za wady ukryte w pojeździe niemożliwe do stwierdzenia podczas przeglądów, a widoczne jedynie po uprzednim demontażu poszczególnych elementów.

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informację o nowych autach na sprzedaż Zapisz się